خرید بهترین سرامیک - برای اینکه بهترین انتخاب را در خرید داشته باشد این مقاله را بخوانید...
کاشی پالاس _ تولیدکننده سرامیک پرسلانی

خرید بهترین سرامیک

بیشتر افراد در هنگام خرید سرامیک، تنها به سرامیک‌ لوکس و زیبایی و نقش و نگار آن‌ها توجه می‌کنند و از بررسی سایر ویژگی های یک سرامیک خوب چشم پوشی می‌کنند. این عدم بررسی، به علت نداشتن آگاهی کافی در مورد بهترین سرامیک و ویژگی های آن است. در این مقاله، مجموعه کاشی پالاس که تولید کننده بهترین سرامیک‌های پرسلانی است، به شما در انتخاب بهترین سرامیک برای منزل کمک می‌کند. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

خرید بهترین سرامیک

سرامیک مات بهتر است یا سرامیک براق؟

برای انتخاب بهترین سرامیک، ابتدا باید به این پرسش پاسخ داد که «سرامیک مات بهتر است یا سرامیک براق؟» به‌طور کلی، سرامیک‌ها به دو گروه زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • سرامیک‌هایی که دارای سطح براق هستند
 • سرامیک‌هایی که سطح مات دارند

سرامیک براق نور را به‌خوبی منعکس می‌کند و توانایی افزایش میزان نور منزل و لوکس‌تر نشان دادن خانه را دارد. اما نکته‌ای که در مورد سرامیک‌های براق لازم است موردتوجه قرار دهید، این است که این سرامیک‌ها، کثیفی و لک را نیز بیشتر نمایان می‌کنند.

در مقابل، سرامیک‌های مات جلوه نوری کمتری دارد. نمی‌توانند مانند سرامیک‌های براق، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهند اما مزیتی که دارند این است که کثیفی را کمتر نشان می‌دهند و سطح آن‌ها نیز به لیزی سرامیک‌های براق نیست. برای انتخاب بهترین سرامیک، انتخاب برعهده خود شما و موضوعی است که بیشتر به آن اهمیت می‌دهید. آیا لوکس شدن فضا برایتان مهم‌تر است یا نظافت آسان‌تر آن؟

بر اساس اطلاعاتی که روی بسته‌بندی سرامیک‌ها درج شده است، می‌توان نوع آن‌ها را تشخیص داد. سرامیک‌ها از هر نوعی که باشند، از نظر کیفیتی در ۴ دسته قرار می‌گیرند که این دسته‌ها را با عنوان‌های سرامیک درجه ۱ تا سرامیک درجه ۴ می‌شناسیم.

رتبه‌بندی سرامیک‌ها

سرامیک‌ها و به‌ویژه سرامیک‌های کف، بر اساس میزان سختی‌شان رتبه‌بندی می‌شوند. با توجه به این رتبه‌بندی، می‌توانید بهترین سرامیک را برای فضای موردنظر منزلتان انتخاب کنید. این رتبه‌بندی عبارت است از:

 • گروه اول، رفت‌وآمد کم:

  این سرامیک‌ها در محل‌هایی نصب می‌شوند که میزان رفت‌وآمد در آن‌ها اندک است. مکان‌هایی مانند؛ حمام مهمان

 • گروه دوم، رفت‌وآمد متوسط:

  این سرامیک‌ها در محل‌هایی نصب می‌شوند که در آن‌ها در اثر رفت‌وآمد، مقداری سایش وجود دارد.

 • گروه سوم، رفت‌وآمد متوسط رو به زیاد:

  این سرامیک‌ها در قسمت‌هایی از منزل که تردد افراد به آن جا بسیار زیاد است، مانند آشپزخانه و حمام نصب می‌شود.

 • گروه چهارم، رفت‌وآمد سنگین:

  این سرامیک‌ها بسیار سخت هستند و در مکان‌های تجاری پر رفت‌وآمد مانند پاساژها نصب می‌شوند.

خصوصیات بهترین سرامیک‌ها

برای انتخاب بهترین سرامیک باید به اطلاعاتی که روی بسته‌بندی سرامیک‌ها نوشته شده است، دقت کرد. این اطلاعات عبارت‌اند از:

 • درجه کیفی سرامیک
 • PEI (Porcelain and Enamel Institute ) یا درجه سایش سرامیک
 • A  (Water Absorption ) یا میزان جذب آب سرامیک
 • ضریب اصطکاک یا درصد لیزی سرامیک
 • مقاومت سرامیک در برابر یخ‌زدگی
 • چند رنگ بودن سرامیک

مواردی که در بالا نام برده شدند، مواردی هستند که در زمان خرید بهترین سرامیک منزل، لازم است به آن‌ها توجه شود.

 درجه کیفی سرامیک

حتماً تا به حال شنیده‌اید که فلان سرامیک درجه 1 است و سرامیک دیگر درجه 2 یا 3  است. این درجه‌بندی یکی از کلیدی‌ترین مواردی است که بر اساس آن می‌توانید تشخیص دهید که یک سرامیک خوب است یا خیر؟

هرچه درجه سرامیک بالاتر باشد، کیفیت آن نیز بهتر است و در نتیجه، قیمت آن هم بالاتر می‌رود. لازم است به خاطر داشته باشید که سرامیک مناسب برای کف، باید درجه ۱ یا حداقل درجه ۲ باشد.

اگر می‌خواهید در هزینه‌هایتان مقداری صرفه‌جویی کنید، می‌توانید برای دیوارها از سرامیک‌های درجه ۳ استفاده کنید که هزینه پایین‌تری دارند.

در این جا یک نکته وجود دارد و آن هم این است که شما می‌توانید برای دیوارها از سرامیک‌هایی که کیفیت بهتری دارند نیز استفاده کنید. اما از این فکر که برای مقرون‌به‌صرفه شدن و کاهش هزینه‌هایتان، از سرامیک‌های بی‌کیفیت در کف استفاده کنید، صرف‌نظر کنید، چرا که باعث هدر رفتن سرمایه شما و پایین آمدن ارزش منزلتان می‌شود.

PEI یا درجه سایش سرامیک

PEI یا درجه سایش در سرامیک‌ها عددی بر روی جعبه سرامیک‌هاست که مخصوص سرامیک‌های براق است و در مورد سرامیک‌های مات وجود ندارد.

خرید بهترین سرامیک

درجه ساییدگی سرامیک، در اصل دوام سرامیکی را نشان می‌دهد که به‌عنوان سرامیک کف استفاده شده است و آن را با aa نشان می‌دهند.

شما می‌بایست بر اساس نیازتان،  PEI سرامیک را انتخاب کنید. چرا که اگر از یک سرامیک با PEI زیاد برای جایی که در معرض سایش نباشد، استفاده شود، کار اشتباهی انجام شده است و باعث بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود.

W.A یا میزان جذب آب سرامیک

W.A  یا میزان جذب آب سرامیک معیاری است که مشخص می‌کند سرامیکی که قصد خرید آن را دارید، برای محیط‌های مرطوب قابل‌استفاده است یا خیر؟

این درجه‌بندی سرامیک‌ها را از نظر توانایی‌اش در جذب آب به 4 درجه کیفیتی تقسیم‌بندی می‌کند. این درجه‌بندی‌ها به شرح زیر هستند:

 • دسته آخر که دارای بیشترین قابلیت جذب آب است و بالاترین درجه را دارد، می‌تواند معادل 7 درصد از وزن خود، آب جذب کند.
 • دسته بعد، 3 تا 7 درصد از وزن خود، آب جذب می‌کند.
 • دسته بعد، 0.5 تا 3 درصد از وزن خود، آب را جذب می‌کند.
 • دسته اول که دارای کمترین مقدار جذب آب است، تقریباً غیرقابل‌نفوذ است و از 0.0 تا 0.5% درصد وزن خود جذب آب دارد. این دسته از سرامیک‌ها، برای استخرها یا مکان‌هایی که رطوبت در آن‌ها بالاست، بهترین سرامیک به حساب می‌آید.

ضریب اصطکاک یا درصد لیزی سرامیک 

COF  (Coefficient Of Friction)معیاری برای مشخص کردن میزان لیز بودن سرامیک است و از روی آن می‌توانید مقاومت سرامیک در برابر لیز خوردن را تشخیص دهید. هرچه مقدار COF بالاتر باشد، اصطکاک کف پای افراد با سرامیک کمتر است به همین ترتیب، اگر مقدار COF کم باشد، لیزی سرامیک کف بیشتر خواهد بود. با توجه به این مقدار، این نکته را مد نظر داشته باشید که برای منزل خود سرامیک‌هایی با COF بیشتر از 50  را انتخاب کنید.

از سوی دیگر، اگر قصد خرید بهترین سرامیک برای یک ساختمان تجاری پر رفت‌وآمد را دارید، به یاد داشته باشید که بهترین سرامیک برای مکان‌های تجاری و پرتردد، سرامیک‌هایی است که COF آن‌ها 60 یا بیشتر باشد. در زمان خرید سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی نیز حتماً معیارCOF  را در نظر داشته باشید.

مقاومت سرامیک در برابر یخ‌زدگی 

برای انتخاب بهترین سرامیک منزل، درجه‌بندی مقاومت سرامیک در برابر یخ‌زدگی را نیز در نظر بگیرید. این معیار که مقاومت سرامیک در فضاهای بیرونی و در سرما را نشان می‌دهد، فاکتوری است که باید زمانی که قصد خرید بهترین سرامیک برای فضاهای بیرون خانه را دارید، آن را در تصمیم گیریتان لحاظ کنید.

چند رنگ بودن سرامیک 

چند رنگ بودن سرامیک نیز دارای درجه‌بندی است و مواقعی از آن استفاده می‌شود که بخواهید در سرامیک‌های کف یک سالن بزرگ تنوع ایجاد کنید تا فضا از یکنواختی بیرون بیاید.

رنگ سرامیک موضوع مهمی است چرا که سرامیک‌های تیره باعث ایجاد حس گرما در اتاق می‌شوند و سرامیک‌هایی با رنگ‌های سفید یا آبی برای حمام و سرویس بهداشتی مناسب‌ترند. سرامیک‌ها می‌توانند میزان نور اتاق را تغییر دهند. سرامیک‌های تیره، فضا را تاریک‌تر نشان داده و سرامیک‌های روشن، باعث پرنور شدن محیط و همین‌طور بزرگ‌تر نشان دادن آن می‌شوند.

در مناطقی از منزل، تغییرات سایه را در انتخاب بهترین سرامیک لحاظ کنید. رنگ‌های قهوه‌ای، کرم و یا سایه‌های خاکستری و سفید برای قسمت‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد منزل مناسب هستند.

خرید بهترین سرامیک

حرف آخر

در این مقاله، با معیارهای انتخاب بهترین سرامیک آشنا شدید. حال، اگر به دنبال انتخاب سرامیک مناسب هستید، کاشی‌ها و سرامیک پرسلانی برند کاشی پالاس می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خرید بهترین و باکیفیت‌ترین سرامیک‌ها، به سایت کاشی پالاس مراجعه کنید. جداول، مدارک و مستندات فنی و آزمایشگاهی را در آن جا بررسی کنید. بعد از انجام بررسی‌های کامل و مشاهده کاتالوگ محصولات برند کاشی پالاس، نسبت به خرید بهترین سرامیک برای منزلتان اقدام کنید.

منبع:

kargosha

palace tiles

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *