سرامیک‌ نانو پولیش |سرامیک نانو|سرامیک پولیشی پالاس
سرامیک نانو پولیش

سرامیک‌ نانو پولیش

سرامیک‌ پرسلان، بعد از وارد شدن به کوره و پخته شدن در دماهای بالا سطحی ناصاف و زبر پیدا می‌کنند. این خاصیت زبری و ناصافی، در مورد سرامیک‌هایی که در فضاهای خارجی نصب می‌شوند، یک نقطه قوت به حساب می‌آید. اما اگر سرامیک را با هدف نصب در فضاهای داخلی با کاربرد مسکونی خریداری می‌کنید، باید به دنبال سرامیکی باشید که جلا و درخشش بسیار زیادی دارد. برای افزایش درخشش و جلای سرامیک‌ها، سرامیک‌های نانو پولیش جای خود را در صنعت کاشی و سرامیک باز کردند.

سرامیک‌های نانو پولیش که با نام‌هایی مانند «سرامیک نانو»، «سرامیک پولیشی» و «پرسلان پولیشی» در بازار شناخته می‌شوند، در چند سال اخیر با استقبال بالایی در بازار مواجه شده‌اند. در این مقاله، مجموعه کاشی پالاس تلاش کرده است که همه اطلاعاتی را که لازم است درباره سرامیک‌های نانو پولیش و کاربردهای آن داشته باشید، در اختیار شما قرار دهد. پس لطفاً تا انتها با ما همراه باشید!

کاشی و سرامیک نانو

تعریف سرامیک نانو پولیش

کلمه پولیش در سرامیک نانو پولیش به معنی صیقل داده شده، پرداخت شده و جلا داده شده است و بیانگر فرآیندی است که سرامیک نانو پولیش در کارخانه طی می‌کند. سطح کاشی‌ها و سرامیک‌های پرسلان خام یا لعاب‌دار با استفاده از روش پولیش کردن، پرداخت می‌شوند. این پرداخت اولیه، به کار مقداری شفافیت می‌دهد و در مراحل بعدی پرداخت، کاشی یا سرامیک صیقلی‌تر از قبل می‌شود. سرامیک‌ نانو پولیش، معمولاً برای استفاده در کف فضاهای داخلی، در ابعاد 60*60 و بزرگ‌تر، در کارخانه‌های مطرح داخلی و خارجی تولید می‌شود.

اصطلاح پولیش و نانو پولیش برای کاشی و سرامیک، به ویژگی‌های سطحی آن از جمله، سطح صاف و صیقلی که موجب درخشندگی و براقیت سطحی کاشی یا سرامیک می‌شود، اشاره دارد. پولیش کردن در صنعت کاشی و سرامیک، مفهومی مشابه ساب‌زدن سنگ‌های ساختمانی دارد که سنگ‌ها پس از ساب خوردن، به رزین آغشته می‌شوند و سپس تا جایی مجدداً ساب می‌خورند که سطح سنگ کاملاً صاف و یک‌دست شود.

logo main 1 - کاشی و سرامیک پالاس - تولیدکننده سرامیک و کاشی پرسلان در سایزهای متنوع

کاشی پالاس تولید کننده کاشی و سرامیک پرسلانی

مشاوره رایگان

تـلـفن :  5 – 02126315063       همـراه :    09014784646

 

در ادامه، می‌خواهیم شما را با دو اصطلاح رایج بازار سرامیک که در سال‌های اخیر توسط فروشندگان کاشی و سرامیک، متداول شده است، آشنا کنیم. این اصطلاحات عبارت‌اند از:

 • سرامیک سوپر پولیش   Super Polished Ceramic
 • سرامیک نانو گلیز    Nano Glazed Ceramic

سرامیک سوپر پولیش

همان‌طور که گفته شد، سرامیک‌های پرسلان بعد از پخته شدن، دچار بافتی فشرده و متراکم و سطحی زبر می‌شوند. این خاصیت زبری، برای سرامیک‌هایی که با هدف استفاده در فضای خارجی تولید می‌شوند، نوعی امتیاز محسوب می‌شود. اما در فضاهای داخلی، به‌خصوص فضاهای داخلی با کاربرد مسکونی، اکثر مصرف‌کنندگان به دنبال نوعی از پوشش سرامیکی هستند که دارای جلا و درخشش بالا باشد و در واقع، جایگزینی مناسب برای پوشش سنگ طبیعی باشد.

برای پاسخ‌گویی به این تقاضا، تولیدکنندگان باید سرامیک‌های کف با پوشش شفاف و براق را در سبد محصولات خود جای دهند؛ بنابراین، برای رفع زبری و پوشش ناهموار سرامیک‌های پرسلانی، از دو روش زیر استفاده می‌کنند:

1. استفاده از پوشش لعاب

اگر برای از بین بردن زبری و ناهمواری سطح سرامیک از پوشش لعاب براق استفاده شود، سرامیک به‌عنوان سرامیک لعاب‌دار شناخته می‌شود. سرامیک‌های لعاب‌دار از انواع قدیمی محصولات سرامیکی هستند که معمولاً با قیمت‌های پایین‌تری در بازار به فروش می‌رسند.

2. پرداخت و پولیش سطح سرامیک

با استفاده از روش پرداخت و پولیش سطح سرامیک، سطح سرامیک پرسلانی خام یا لعاب‌دار پرداخت شده و سرامیک به شفافیت سطوحی مانند سطوح شیشه‌ای می‌رسد. این پرداخت و پولیش در طی یک فرآیند جداگانه، پس از تولید سرامیک و توسط یک خط از ماشین‌آلات با برس‌های متنوع انجام می‌شود.

اصطلاح سرامیک سوپر پولیش، معرف سطحی از سرامیک است که بسیار صیقلی و پرداخت شده است، به‌طوری که سرامیک‌های سوپر پولیش از درخشندگی و جلای بسیار زیادی برخوردار هستند. انجام این عملیات بر روی سرامیک، باعث می‌شود تا منافذی بسیار ریز در سطح سرامیک به وجود بیاید و برای رفع این مشکل، به پوشش نانو نیاز است.

سرامیک نانو گلیز

همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، پولیش زدن زیاد سطح سرامیک، باعث ایجاد روزنه‌های ریز بر روی سرامیک می‌شود. در این روزنه‌های ریز که بر اثر پولیش خوردن ایجاد شده است، ذرات ریز گرد و غبار نفوذ می‌کند و زیبایی و درخشندگی کار را از بین می‌برد. برای رفع این مشکل، باید از پوشش‌های نانو در سطح سرامیک استفاده کرد.

پوشش‌های نانو که به‌ نوعی مکمل لعاب و پرداخت کردن سطح هستند، با نفوذ در منافذ سطح باعث ایمن شدن سطح پرداخت شده در مقابل نفوذ گردوغبار و مایعات می‌شوند و همین‌طور خاصیت آب‌گریزی را به سطح اضافه می‌کنند.

فرآیند اضافه کردن این پوشش نانو به سطح سرامیک، فرآیندی زمان‌بر و دشوار است. در این فرآیند، ترکیب نانو حداقل ده بار بر سطح سرامیک اضافه می‌شود و در میان هر نوبت، سرامیک‌ها مجدداً در داخل کوره قرار می‌گیرند. با وجود دشواری فرآیند، دوام این نوع پوشش مادام‌العمر نیست و سرامیک‌های نصب شده، پس از مدتی به ‌تدریج این خاصیت را از دست می‌دهند.

اگر بخواهیم به ویژگی سرامیک‌های نانوگلیز اشاره کنیم، می‌توانیم نفوذناپذیری بیشتر سرامیک در مقابل جرم و رطوبت و هم‌چنین دارا بودن شفافیتی نزدیک به سطوح شیشه‌ای را نام ببریم. هم‌چنین، انجام این فرآیندهای زمان‌بر باعث افزایش هزینه‌های تولید و در نتیجه افزایش قیمت سرامیک‌های سوپرپولیش نانوگلیز می‌شود.

مزایای سرامیک نانو

سرامیک نانو پولیش مزایای زیادی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرامیک‌ نانو پولیش به دلیل براق بودن، از زیبایی خاصی برخوردار است که می‌تواند در اولین نگاه، توجه شما را به خود جلب کند.
 • استفاده از سرامیک‌ نانو پولیش به دلیل زیبایی و لوکس بودن آن، تأثیر بسیار زیادی روی روحیه افراد دارد.
 • استفاده از سرامیک‌ نانو پولیش در منزل، فضایی دل‌نشین‌تر را برای ساکنین منزل ایجاد می‌کند.
 • ساختمان‌های تجاری، دفاتر اداری و شرکت‌هایی که از سرامیک نانو پولیش استفاده می‌کنند، شیک‌تر و لوکس‌تر به‌نظر می‌رسند و می‌توانند در جذب مشتری موفق‌تر عمل کنند.
 • پوشش نانو در سرامیک نانو پولیش باعث می‌شود که مصرف‌کنندگان از بهداشتی بودن محیط کار و منزلشان اطمینان داشته باشند.
 • سرامیک نانو پولیش برای استفاده در مکان‌های بهداشتی مانند سرویس بهداشتی و حمام، مناسب است و به جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها کمک می‌کند.
 • در فرآیند ساخت سرامیک‌ نانو پولیش، از خاک سفید استفاده می‌شود که استحکام و طول عمر این سرامیک را افزایش می‌دهد.
 • سرامیک نانو پولیش به‌خاطر براق بودن و صیقلی بودن، نور را به‌خوبی بازتاب می‌دهد. در نتیجه، می‌تواند باعث روشن‌تر و بزرگ‌تر دیده شدن فضاهای کوچک شود.

معایب سرامیک‌ نانو

سرامیک‌ نانو پولیش در کنار مزایایی که دارد، از معایبی نیز برخوردار است که عبارت‌اند از:

 • سرامیک نانو پولیش به دلیل سطح براقی که دارد، لکه‌ها را زودتر از سرامیک‌های مات نمایان می‌کند.
 • سرامیک‌ نانو پولیش به‌خاطر سطح صاف و بسیار صیقلی‌­اش، لغزنده‌تر از انواع دیگر سرامیک‌ها است و به‌خاطر این خاصیت لغزندگی، برای محیط‌هایی مانند استخر یا سرویس بهداشتی و حمام چندان مناسب نیست.
 • قیمت سرامیک نانو پولیش از انواع دیگر سرامیک‌ها بالاتر است.
 • خاصیت نانو پولیش بودن این سرامیک‌، همیشگی نیست و بعد از مدتی، از بین می‌رود.

کاشی و سرامیک نانو

حرف آخر

در این مقاله، با سرامیک‌های نانوپولیش، مزایا و معایب آن‌ها، سرامیک‌های سوپر پولیش و نانوگلیز آشنا شدید. حال، اگر به دنبال انتخاب سرامیک پرسلانی نانو پولیش هستید، محصولات برند کاشی پالاس می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. کاشی پالاس مجموعه کاملی از سرامیک‌های پرسلانی سوپرپولیش نانوگلیز را در ابعاد متنوعی ارائه می‌دهد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این محصولات، به سایت کاشی پالاس مراجعه کنید. مدارک و مستندات فنی و آزمایشگاهی را در آنجا بررسی کنید. بعد از انجام بررسی‌های کامل و مشاهده کاتالوگ محصولات برند کاشی پالاس، نسبت به خرید سرامیک‌های پرسلانی سوپر پولیش اقدام کنید.

منبع:

kashisan

palace tiles

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *