قیمت سرامیک پرسلان و عواملی که بر آن تاثیر دارند را در این مقاله به آن پرداخته ایم.
قیمت سرامیک پرسلان

قیمت سرامیک پرسلان برای افرادی که در این زمینه یعنی ساختمان و تاسیسات فعالیت زیادی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا امروزه سرامیک پرسلان به یکی از اصلی ترین پوشش های کف و نما به شمار می رود.

بخش نازک کاری ساختمان ها امروزه با استفاده از انواع سرامیک و کاشی انجام می شود که باید در آن به جزئیات زیادی رسیدگی شود. از این رو بررسی قیمت سرامیک های پرسلان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیش از اینکه قیمت سرامیک پرسلان را بررسی کنیم بهتر است که جزئیات و اهمیت موارد موجود در این زمینه که بر روی قیمت این محصول تاثیرگذار است را مورد بررسی قرار دهیم.

قیمت سرامیک پرسلان

دلایلی که بر روی قیمت سرامیک پرسلان تاثیر دارد

از مهم ترین دلایلی که بر روی قیمت سرامیک پرسلان تاثیر مستقیمی دارد می توان به:

 • برند محصول
 • جنس محصو
 • کیفیت خط تولید
 • نوع خاک کشی در سرامیک
 • ابعادهای دانه بندی سرامیک
 • نوع پخت سرامیک
 • تعداد دفعات پخت
 • نوع در نظر گرفته شده برای لعاب کاری کاشی
 • رکتیفای بودن یا نبودن سرامیک
 • طرح و ابعاد سرامیک
 • درجه یا گرید
 • رلیف سرامیک
 • بر روی خط تولید بودن یا خارج بودن از آن
 • دپو بودن سرامیک
 • کارتن بودن یا باز بودن
 • استقبال و کشش بازار برای خرید محصول
 • پولیش بودن سرامیک یا نانو
 • ضخامت
 • نیاز مالی شرکت برای تامین مواد اولیه

اشاره کرد. این موارد از اهمیت بالایی برای تاثیرگذاری در قیمت سرامیک های پرسلان برخوردار هستند که در ادامه برخی از این دلایل را به صورت جزئی توضیح خواهیم داد.

 

برند بودن سرامیک و تاثیر آن قیمت سرامیک پرسلان

همه ما قطعا به دنبال محصولی هستیم که برند باشد و به نوعی در بازار در بین رقبا عملکرد بالایی داشته باشد. پس برند بودن می تواند بر روی قیمت سرامیک پرسلان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد کیفیت همواره بر این فاکتورها ارجعیت دارد.

بالا بودن کیفیت خط تولید

یکی دیگر از مواردی که باید در اولویت قرار بگیرد، خط تولید یا ساخت است. اینکه کدام کشور تولید سرامیک را بر عهده دارد و از چه فرآیندی برای تولید آن استفاده می کند از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. برای مثال خط تولید یک کارخانه که کاشی های پرسلان و گرانیتی تولید می کند قیمت بالاتری نسبت به کارخانه ای دارد که فقط سرامیک و کاشی های معمولی تولید می کند.

 

نوع خاک کاشی و قیمت سرامیک پرسلان

انتخاب خاک مناسب برای تولید سرامیک و کاشی اهمیت بالایی دارد به خصوص اینکه قیمت سرامیک پرسلان

با خاک سفید معمولا قیمت بالاتری دارد.

ابعاد مناسب برای دانه بندی و تاثیرگذاری آن در قیمت

این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا خاک کاشی باید به نحوی آسیاب شود که قابلیت تبدیل شدن به دانه بندی مناسب برای تولید سرامیک پرسلانی را داشته باشد.

نوع لعاب سرامیک

نوع لعاب سرامیک و یا لعاب دار بودن یا نبودن آن نیز برای تولید محصول اهمیت بالایی دارد. این فاکتور به خصوص برای تولید محصولاتی که بیشتر در فضای آزاد تولید می شوند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا تغییرات دمایی زیادی را تجربه می کند.

رکتیفای بودن یا نبودن سرامیک

کالیبره بودن سرامیک نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است. از طرف دیگر رکتیفای کردن سرامیک های پرسلانی خود یکی دیگر از موارد اصلی در قیمت سرامیک پرسلان می باشند به خصوص اینکه به صورت خشک شده رکتیفای شوند یا به وسیله آب که هر دو با توجه به کاربرد و مدت زمانی و موارد مصرفی تاثیر جداگانه ای بر قیمت خواهند داشت.

در بحث ابعاد و طرح نیز به این صورت است که هرچه سرامیک سنگین تر و بزرگتر باشد در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. حال در ادامه بهتر است که این بحث را به صورت جزئی تر بیان کنیم.

قیمت سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان و نکاتی که باید در این مورد بدانید

ممکن است که کاربران زیادی در این مورد رابطه قیمت سرامیک پرسلان با موارد تاثیرگذاری آن آشنایی نداشته باشند اما درواقع قیمت تمامی شده در کاشیکاری و نازک کاری در بحث قیمت گذاری قطعا اهمیت بسیاری دارد.

با توجه به مواردی که در قسمت های قبلی گفته شد سرامیک های پرسلان از نظر مرغوبیت، کیفیت و مقاومت از اهمیت بالایی برخوردار است که قطعا موارد گفته شده برای مشتریان نیز پر اهمیت است.

همین موضوع باعث شده تا سرامیک های پرسلانی از دیگر سرامیک ها در درجه بندی و رتبه بندی مختلفی قرار بگیرد و در نتیجه بر روی قیمت آن تاثیرگذار باشد.

درجه کیفیت کاشی های پرسلان

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام بررسی قیمت سرامیک پرسلان در نظر گرفت، درجه کیفیت این محصول می باشد که در تیترهای قبلی اشاره ای به این مورد شد. اما موضوع این است که هرچه درجه کیفیت بالاتر باشد در نتیجه ممکن است که قیمت  بالاتر رود.

تولیدکنندگان فعال در بخش کاشی و سرامیک پرسلان به طور کلی طرح های مختلف با درجه بندی های مختلفی را تولید می کنند که این موارد بر این اساس می باشند:

 • مرغوبیت مواد اولیه
 • لعاب دهی
 • پرداخت نهایی سرامیک

طرح و نقش کاشی و سرامیک بر روی قیمت آن موثر است؟

هرچه طرح و نقش درون سرامیک و کاشی ها بیشتر باشد در نتیجه قیمت سرامیک نیز بالاتر خواهد بود. این موضوع بر روی کیفیت آن نیز تاثیر می گذارد. البته برخی از شرکت ها و کارخانه های فعال در این زمینه امروزه با استفاده از سفارش از طریق مشتریان، طرح مورد نظر را بر روی سرامیک اجرا می کنند که هرچه طرح و نقش و اجرای آن بر روی سرامیک سخت تر باشد در نتیجه گران قیمت تر خواهد بود.

قیمت سرامیک پرسلان برای نما

سرامیک های پرسلان برای نما یک انتخاب مناسب برای زمانی است که می خواهید به عنوان یک پوشش سرسخت از آن استفاده کنید. از این رو امروزه این مدل از سرامیک نیز برای نما توانسته جای سنگ نما را بگیرد. مقاومت بالایی در برابر فرسایش و سرما زدگی دارد و به طبع قیمت آن بالاتر خواهد بود.

البته قیمت نهایی با توجه به مدل و طرح انتخابی توسط مشتریان کم یا زیاد می شود. در هنگام نصب این کاشی  سرامیک برای نما دو روش برای نصب در نظر گرفته می شود که نصب به روش خشک و تر می باشد. این موضوع هم در قیمت نهایی سرامیک پرسلان برای نما موثر خواهد بود.

قیمت ابعاد مختلف سرامیک پرسلان

سرامیک های پرسلانی که امروزه برای کف و نما از آن استفاده می شود در ابعاد مختلفی تولید می شوند که پرکاربردترین ابعاد آن 60 در 60 و 60 در 120 است که البته برخی از کارخانجات ابعاد اختصاصی و سفارشی دارند. به طبع هرچه ابعاد سرامیک ها بزرگتر باشد فضای مورد نظر بیشتر به یکدست شدن نیاز دارد که برای این یکپارچگی باید سرامیک بیشتری تهیه کرد و هزینه بیشتری نیز در نظر گرفت.

قیمت سرامیک پرسلان در ابعاد 60 در 60

ابعاد 60 در 60 یک ابعاد رایج برای خرید سرامیک های پرسلان است که برای کف ساختمان ها به کار گرفته می شود این ابعاد البته دارای طرح های متنوعی نیز می باشد که به طور کل قیمت آن ها بر اساس کیفیت و نوع طرح و نقشی که در نظر گرفته شده است تعیین خواهد شد.

قیمت سرامیک پرسلان

قیمت سرامیک پرسلان در ابعاد 60 در 120

ابعاد دیگری برای این سرامیک وجود دارد که 60 در 120 سانتی متر است و با توجه به بزرگی که دارد می تواند فضای مورد نظر را نیز بزرگتر نشان دهد. قیمت این مدل سرامیک نیز بر اساس طرح، رنگ و درجه کیفی آن تعیین می شود.

هزینه نصب سرامیک پرسلان

یکی دیگر از بخش های مهم در زمینه  سرامیک پرسلان هزینه نصب و راه اندازی کاشی و سرامیک بر روی کف و نما می باشد. به دلیل ساختار متنوع این سرامیک معمولا با پنل ها و ساختارهای مختلف نصب می شود که همین موضوع می تواند هزینه جانبی و تمام شده برای این سرامیک را افزایش دهد.

palace tiles

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *