کاشی و سرامیک پرسلان اصل - نحوه تشخیص سرامیک پرسلان پالاس
نحوه تشخیص سرامیک پرسلان

 کاشی و سرامیک پرسلان اصل را بشناسیم :

نحوه تشخیص سرامیک پرسلان بر اساس درجه بندی های این سرامیک در نظر گرفته می شود. به احتمال زیاد در مورد درجه بندی کاشی و سرامیک شنیده اید. این درجه بندی بر اساس مرغوبیت، کیفیت و بی عیب بودن سرامیک پرسلان برای مشتریان تعریف می شود.

بهترین درجه بندی برای بهترین سرامیک پرسلان درجه 1 یا نهایت 2 می باشد. درجه 3 و 4 در دسته کاشی و سرامیک های با کیفیت کمتر قرار می گیرند. البته درجه 1 بودن کاشی و سرامیک در فروش تفاوتی با درجه 4 بودن آن نمی کند و هر دو به یک اندازه فروش دارند اما با توجه به شرایط کیفیت و جنس هرکدام متغیر خواهد بود.

نحوه تشخیص سرامیک پرسلان

برای اینکه بتوانید در نحوه تشخیص سرامیک پرسلان و درجه بندی آن موفق عمل کنید تنها کافیست که به جعبه آن نگاه و اطلاعات موجود بر روی آن را مطالعه کنید. با یک نگاه می توانید نوع درجه، تاریخ تولید، درجه بندی، میزان نفوذ پذیری سرامیک پرسلان و … را متوجه شوید.

در این مقاله ابتدا قصد داریم تا برای تشخیص بهتر و استاندارد نوع کاشی و سرامیک پرسلان، نحوه درجه بندی کاشی و سرامیک و سپس خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی که می تواند به شما اصل بودن این محصول را ثابت کند را توضیح دهیم.

logo main 1 - کاشی و سرامیک پالاس - تولیدکننده سرامیک و کاشی پرسلان در سایزهای متنوع

کاشی پالاس تولید کننده کاشی و سرامیک پرسلانی

مشاوره رایگان

تـلـفن :  5 – 02126315063         همـراه :    09014784646

سرامیک و کاشی پرسلان چگونه درجه بندی می شوند؟

توضیح کلی در مورد نحوه درجه بندی در سرامیک و کاشی به این صورت است که مستقیم پس از خروج از کوره و انتقال یافتن به پالت با دستگاه هایی مانند TGV یا LGV درجه بندی کاشی و سرامیک مشخص می شود. از مهم ترین مواردی که می تواند در نحوه تشخیص سرامیک پرسلان به ما کند این است که در هنگام بررسی درجه بندی باید مواردی مانند:

 • سطح

 • ظاهر

 • قوس

 • سایز

سرامیک و کاشی را در نظر بگیریم. در قسمت درجه بندی باید عیوب این محصول نیز در نظر گرفته شود تا بتوان یک سرامیک اصل پرسلان را از دیگر سرامیک ها تشخیص داد. حالا چگونه می توان از عیوب را پیدا کرد؟ اپراتورها بر اساس ویژگی هایی مانند:

 • لعاب های برگشتی

 • ترک ها

 • جوش

 • کیفیت چاپ بر روی سرامیک

 • لب پریدگی ها

می توانند خیلی راحت کاشی و سرامیک فیک را از اصل تشخیص دهند. در نتیجه می توان دو مورد را اصل نحوه تشخیص سرامیک پرسلان قرار داد که می توان به:

 • خصوصیات و ویژگی سرامیک خوب

 • استانداردها و ویژگی های مهم در کاشی و سرامیک

اشاره کرد. در ادامه به ویژگی ها و مشخصات موجود در درجه بندی سرامیک و کاشی خواهیم پرداخت.

چطور می توان درجه بندی را در نحوه تشخیص سرامیک پرسلان را خیلی زود متوجه شد؟

همانطور که گفته شد درجه بندی سرامیک پرسلان را می توان به صورت درجه بندی سطح یک، درجه بندی سطح دو، درجه بندی سطح سه و درجه بندی سطح چهار تقسیم بندی کرد.

به کاشی و سرامیک هایی سرامیک درجه 1 گفته می شود که سالم و بدون نقص می باشند. هیچ لعابی در گوشه یا سطح و یا پریدگی بر روی سطح این سرامیک ها وجود ندارد و خیلی راحت می توان کیفیت بالای آن را تشخیص داد.

کاشی درجه دو و نحوه تشخیص سرامیک پرسلان برای اصل یا فیک بودن

این کاشی و سرامیک ها در حقیقت به محصولاتی گفته می شود که از نظر ظاهری معایبی مانند:

 • از فاصله دو متری در کناره های سطح سرامیک لعاب آن ها از یک یا دو خال بیشتر باشد
 • در کنار تمامی آن ها لعاب وجود نداشته باشد

اگر این دو ویژگی در سرامیک و کاشی وجود داشته باشد خیلی راحت می توان سرامیک اصل پرسلان با درجه بندی بالا را از درجه بندی پایین تر تشخیص داد.

کاشی و سرامیک پرسلان با درجه بندی سه

این محصولات از نظر ظاهری در سطح خود تنها دارای یک خال هستند و حداکثر 3 میلی متر قطر دارند.

نحوه تشخیص سرامیک پرسلان

کاشی های پرسلان با درجه بندی 4

این کاشی ها با 4 خصوصیت اصلی قابل شناسایی هستند به طوری که می توان:

 • کاشی هایی با 2 الی 3 خال را با حداکثر قطر نیم میلی متر بر روی سطر سرامیک مشاهده کرد
 • کاشی هایی که یکی از چهار لبه دارای یک لعاب نگرفتگی در ابعاد 3 در 10 میلی متر داشته باشد
 • کاشی های که یکی از گوشه هایشان دارای لب پریدگی حداکثر در ابعاد 2 در 2 باشد.
 • کارتن کاشی هایی که درجه 4 می باشند معمولا سفید هستند و بر روی آن ها قید شده است که این کالا مشمول قانون 25 استاندارد های ایران نمی باشد.

از این رو می توان خیلی راحت با درجه بندی نحوه تشخیص سرامیک پرسلان را راحت کرد.

گرید بندی چه تاثیری در نحوه تشخیص سرامیک پرسلان دارد؟

یکی دیگر از مواردی که بر روی تشخیص اصیل بودن سرامیک و کاشی تاثیر زیادی دارد، گرید بندی سرامیک و کاشی می باشد. قیمت این محصول نیز در درجاتی که گفته شد با گریدهای مختلف تغییر می کند.

البته بسته به نوع کارخانه ای که محصولی را از ان تهیه می کنید، گرید بندی فرق می کند. از این رو بهترین محصول که اصالت یک کالا را نشان می دهد، گرید A می باشد. البته ممکن است یک کارخانه گرید C را بهترین محصول خود قرار دهد.

داشتن آگاهی های بیشتر در مورد گرید، درجه بندی و ویژگی های سرامیک پرسلان می تواند به شما کمک کند تا یک خرید استاندارد داشته باشید.

اطلاعاتی که بر روی بسته بندی سرامیک ها نوشته شده است را جدی بگیرید

اطلاعات مهمی بر روی بسته بندی کاشی و سرامیک در اختیار مشتریان قرار داده می شود که با دقت به آن ها می توان یک خرید استاندارد و با اصالت داشت. از این رو می توان به مواردی مانند:

 • درجه کیفی
 • PEI
 • ضرب اصطکاک
 • میزان جذب آب
 • مقاومت بالا در برابر یخ زدگی
 • چند رنگ بودن سرامیک

اشاره کرد.

PEI و تاثیر آن در نحوه تشخیص سرامیک پرسلان

PEI یا همان درجه ساییدگی در سرامیک ها می تواند کمک زیادی در خرید این محصول کند. به طوری که با مطالعه مقدار آن بر روی بسته بندی می توانید خیلی راحت به اصالت آن پی ببرید.

این درجه بندی البته تنها مخصوص سرامیک های براق است و در سرامیک های مات این درجه بندی وجود ندارد. در اصل درجه ساییدگی می تواند دوام آن را در هنگام استفاده در سرامیک کف نشان دهد. معمولا این ویژگی را با aa نشان می دهند.

شما می توانید در هنگام تشخیص سرامیک پرسلان PEI مورد نظر خود را انتخاب کنید. زیرا این عدد برای مواردی که سرامیک در معرض سایش است انتخاب مناسب تری است تا باعث از بین رفتن آن نشود و در نتیجه از نظر اقتصادی نیز مناسب باشد.

آیا نحوه تشخیص سرامیک پرسلان با میزان جذب آب سرامیک ارتباط مستقیم دارد؟

درجه جذب آب یا همان W.A در سرامیک ها می تواند به شما این امکان را بدهد که می توانید از آن در محیط های مرطوب استفاده کنید یا خیر! همچنین این موضوع در درجه بندی ها نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

درجه بندی سرامیک ها باید از نظر جذب آب تا 7 درصد آن را جذب کند. در درجه بندی های دیگر 3 الی 7 درصد و دسته بعد تا 0.5 تا 3 درصد می باشد.

این میزان نفوذ پذیری یعنی از 0 تا 0.5 کمترین مقدار می باشد و از این رو گزینه مناسبی برای استخرها و سرویس بهداشتی می باشد.

انتخاب کاشی مناسب

در آخر، نحوه تشخیص سرامیک پرسلان برای درصد لیزی در سرامیک

یکی دیگر از موارد مهمی که در تشخیص سرامیک پرسلان اهمیت بالایی دارد COF یا معیار درصد لیزی در سرامیک می باشد. هرچه این میزان بالاتر باشد در نتیجه اصطکاک مورد نظر برای ایجاد یک سطح ایمن بالاتر خواهد  رفت. از این رو سرامیک های اصلی این درصد را بالا می گذارند تا استانداردهای بیشتری را برای مشتریان خود فراهم کنند.

پس در هنگام خرید بهتر است که درجه لیزی در سرامیک پرسلان را از 50 به بالا انتخاب کنید تا به راحتی در مکان مورد نظر رفت و آمد کنید. تمامی نکاتی که در این مورد گفته شد برای استفاده از کاشی و سرامیک در فضای داخلی و خارجی صدق می کند و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. از این رو زمانی که قصد خرید سرامیک و کاشی پرسلان را دارید باید نکات مهمی که گفته شد را در نظر بگیرید.

همچنین این موارد می تواند به صورت مستقیم بر روی معیارهای اقتصادی شما نیز تاثیرگذار باشد. انتخاب مناسب می تواند شما را تا چندین سال از تعویض مجدد سرامیک بی نیاز کند.

palace tiles

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *