مزایا و معایب کفپوش های سه بعدی

. زیبایی بصری 

مهمترین مزیت کفپوش های سه بعدی، ظاهر جذاب و زیبای آنها می باشد. علاوه بر زیبایی ظاهری، کفپوش سه بعدی بسیاری از معایب بصری فضای داخلی را می پوشاند. با انتخاب یک کفپوش سه بعدی با طرح و رنگ مناسب می توان فضای داخلی اتاق را بزرگتر جلوه داد. طرح های به کار رفته در کفپوش های سه بعدی، هیچ گونه محدودیتی نداشته و می توان هر طرح دلخواهی را اجرا کرد.

. مقاومت بالا

انواع کفپوش های رزینی بکار رفته در ساخت کفپوش های سه بعدی عملا غیرقابل نفوذ می باشد و با توجه به نوع  بکار رفته ، مقاومت بالایی در برابر اسیدها، کلر، سفیدکننده ها و شوینده های روزانه دارند. به همین دلیل همانطور که برای کف خانه ها مناسب می باشند، برای صنایع نیز مناسب می باشند. اگر کفپوش های سه بعدی با توجه به محل نصبشان و نوع کاربری آن درست انتخاب شده و به درستی نیز نصب گردند، حداقل ۱۵ سال بدون تغییر رنگ سالم باقی می مانند.

. نگهداری آسان 

کفپوش های سه بعدی فاقد هر گونه درز، شکاف و منفذ هستند. در نتیجه در برابر هر گونه کثیفی، گرد و خاک، آب و مواد شیمیایی ایمن می باشند.

. بهداشتی بودن

کفپوش های سه بعدی بسیار بهداشتی بوده و امکان رشد باکتری ها و پاتوژن ها در آنها وجود ندارد. همچنین این کفپوش ها فاقد بوی بد و گازهای مضر بوده و برای سلامتی انسان ضرر ندارند.

. مقاوم در برابر آتش سوزی

با توجه به اینکه کفپوش اپوکسی در برابر حرارت مقاوم می باشد، در صورت آتش سوزی های احتمالی، پایدار خواهد بود.

معایب کفپوش های سه بعدی

. اجرای دشوار و زمانبر 

معمولا اجرای کفپوش های سه بعدی نیازمند افراد و تجهیزات مجرب وحرفه ای می باشد. اجرای این کفپوش ها معمولا ۳ تا ۵ روز طول می کشد، گرچه ممکن است گاهی بیشتر از این زمان نیز طول بکشد.

قیمت مصالح کفپوش سه بعدی بالاست، از طرفی با توجه به اینکه افراد متخصص در زمینه اجرای کفپوش های سه بعدی اندک هستند، هزینه های اجرایی نیز بالا می رود.

. سرد بودن 

کفپوش های سه بعدی مانند کاشی و بتن، سرد هستند. بنابراین باید در انتخاب محل مورد نظر برای نصب این کفپوش ها، دقت داشته باشید.

. ایجاد گاز سمی حین اجرا

پس از ترکیب سخت کننده، در اثر واکنش شیمیایی صورت گرفته، گاز سمی تولید می شود در نتیجه حین عملیات اجرایی حتما از ماسک استفاده گردد در غیر این صورت مشکل تنفسی برای مجری به همراه خواهد داشت.

. نیاز به تعویض کامل کفپوش در صورت ایجاد خرابی

درصورتی که بخشی از سطح کفپوش اپوکسی یا کفپوش پلی اورتان در اثر برخورد جسم سخت و تیز خراب شوند، به طوری که به طرح چاپی زیر آن نیز آسیب برساند کف پوش سه بعدی قابل ترمیم نخواهد بود و باید تعویض گردد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به کاشی پالاس می باشد.طراحی و بهینه سازی با   در mojtabashaker.com