خرید بهترین سرامیک برای منزل

بیشتر افراد در هنگام خرید سرامیک فقط به زیبایی آن و نقش و نگار سرامیک توجه می کنند ولی متاسفانه سایر عوامل برای انتخاب یک سرامیک خوب را مد نظر قرار نمی دهند البته این موضوع به دلیل عدم آگاهی است. به همین علت در این مقاله مجموعه کاشی پالاس به شما این آگاهی را می دهد، که یک سرامیک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد با ما همراه باشید.

سرامیک ها را بطور کلی به دو دسته تقسیم بندی می کنند، سرامیک های که دارای سطح براق هستند و سرامیک های که سطح مات دارند. انواع سرامیک ها را با توجه به اطلاعاتی که روی بسته بندی آنها درج شده است می توان تشخیص داد.

همه سرامیک ها در هر نوع و نمونه ای در 4 دسته از نظر کیفیتی قرار می گیرند و آنها را با نام سرامیک های درجه 1 تا درجه 4 می شناسیم.

خصوصیات سرامیک خوب

اطلاعاتی که روی بسته بندی سرامیک ها نوشته شده و باید به آن دقت کرد عبارتند از:

. درجه کیفی سرامیک

. PEI یا درجه سایش سرامیک

. W.A  یا میزان جذب آب سرامیک

.ضریب اصطکاک یا درصد لیزی سرامیک

. مقاومت سرامیک در برابر یخ زدگی

. چند رنگ بودن سرامیک 

مواردی که در بالا گفته شد مواردی هستند که در زمان خرید بهتر است به آنها توجه شود.

 درجه کیفی سرامیک 

حتما تا به حال شنیده اید که فلان سرامیک درجه 1 است و دیگری درجه 2 یا 3  است. این درجه بندی یکی از کلیدی ترین مواردی است که به شما می گوید یک سرامیک خوب است یا خیر .

هرچه کیفیت سرامیک بهتر باشد ،قیمت آن نیز بالاتر است. شما در این مورد باید به یاد داشته باشید که سرامیک مناسب و خوب برای کف باید درجه 1یا حداقل درجه 2 باشد و برای کمتر شدن هزینه برای دیوار ها می توانید از سرامیکهای درجه 3 نیز استفاده کنید.

یک نکته در این خصوص و آن این است که شما می توانید از سرامیک های که دارای کیفیت بهتری هستند، هم برای دیوار ها استفاده کنید .

ولی از این فکر که به خاطر صرفه اقتصادی از سرامیک های بی کیفیت برای کف استفاده کنید باید بیرون بیایید چرا که این کار باعث هدر رفتن سرمایه و پول شما خواهد شد.

PEI یا درجه سایش سرامیک 

PEI یا درجه سایش در سرامیک ها عددی بر روی جعبه سرامیک هاست، که لازم به ذکر است که این درجه بندی مخصوص سرامیک های براق است و در سرامیک های مات وجود ندارد.

در اصل درجه ساییدگی دوام سرامیک به عنوان سرامیک کف نشان می دهد و آنرا با aa نشان میدهند. شما بسته به نیاز خود باید PEI سرامیک خود را انتخاب کنید. چرا که استفاده از یک سرامیک با PEI زیاد برای جایی که در معرض سایش نباشد،کار اشتباهی است و باعث بالا رفتن هزینه های می شود.

W.A یا میزان جذب آب سرامیک 

W.A یا میزان جذب آب سرامیک برای شما مشخص می کند، که آیا سرامیک که قصد خرید آن را دارید برای محیط های مرطوب قابل استفاده است یا نه.

این درجه بندی سرامیک ها را به 4 درجه کیفیتی از نظر جذب آب تقسیم بندی می کند. دسته آخر که طبیعتا باید دارای بیشترین درجه جذب آب باشد 7 درصد وزن خود را اب جذب می کند.

دسته بعدی 3 تا 7 درصد ،

دسته ی بعد 0.5 تا 3 درصد .

و دسته اول که دارای کمترین جذب آب است تقریبا غیر قابل نفوذ می باشد . از 0 تا 0.5 درصد وزن خود جذب آب دارد و گزینه ی خوبی برای استخرها و مکان هایی است که رطوبت نباید از آن ها عبور کند.

ضریب اصطکاک یا درصد لیزی سرامیک 

COF یک معیار برای مشخص کردن میزان لیز بودن سرامیک است و مقاومت کاشی در برابر لیز خوردن را برای شما مشخص می کند. هرچه این میزان بالاتر باشد اصطکاک کف پای افراد با سرامیک کمتر است و به همین صورت اگر مقدار COF کم باشد لیزی سرامیک کف بیشتر خواهد بود و به این صورت باید در نظر داشته باشید برای منزل خود سرامیک هایی با COF بیشتر از 50 انتخاب کنید.

از طرفی اگر قصد انتخاب سرامیک برای یک ساختمان تجاری پر رفت و آمد را دارید باید به یاد داشته باشید که خرید بهترین سرامیک برای این مکان ها ،سرامیک هایی است که COF آنها 60 یا بیشتر باشد. یک نکته ی دیگر اینکه COF یکی از معیارهایی است که باید در زمان خرید سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی در نظر داشته باشید.

مقاومت سرامیک در برابر یخ زدگی 

این درجه بندی مقاومت سرامیک را در فضاهای بیرونی و در سرما نشان می دهد. در این مورد شما فقط باید زمانی که قصد خرید بهترین سرامیک برای فضاهای بیرون خانه را دارید این فاکتور را در نظر بگیرید.

چند رنگ بودن سرامیک 

چند رنگی نیز یک درجه بندی است و برای زمان هایی از آن استفاده می شود که قصد داشته باشید تنوع رنگ را در سرامیک های کف یک سالن بزرگ بوجود اورید تا فضا از یکنواختی بیرون بیاید.

با توجه به مطالب بالا و بررسی جدول مشخصات فنی محصولات کاشی پالاس

می توانید خریدی مطمئن از بهترین سرامیک ها برای منزل خود را با انتخاب محصولات پرسلان کاشی پالاس تجربه کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به کاشی پالاس می باشد.طراحی و بهینه سازی با   در mojtabashaker.com