نکاتی برای انتخاب کاشی سرویس بهداشتی | کاشی پالاس

نکاتی برای انتخاب کاشی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی ممکن است کوچک ترین فضا در خانه باشد،اما تاثیر دکوراسیون و طراحی سرویس بهداشتی می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. هیچ گاه اهمیت سرویس بهداشتی را کمتر از سایر فضاهای خانه در نظر نگیرید. زیرا تاثیر مستقیم بر بهداشت فردی اعضای خانواده دارد و فضای عمومی محسوب می شود.

تناسب اندازه کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی

اگر قصد دارید از اندازه های مختلف سرامیک و کاشی استفاده کنید ،ابتدا مطمئن شوید که این اندازه ها با هم تناسب داشته باشند.خیلی مهم است که کاشی و سرامیک ها دقیقا در نقطه ای با هم تلاقی داشته باشند و بین آنها با گچ و سیمان و یا چسب پر نشود. این وضعیت یک نظم کلی به محیط می دهد.

نور پردازی در سرویس بهداشتی

اگر در دستشویی نور طبیعی نتابد و مجبور باشید از نورپردازی مصنوعی استفاده کنید،پیشنهاد ما به شما این است که از کاشی و سرامیک با رنگ روشن استفاده کنید. رنگ روشن کاشی و سرامیک نور بسیار بیشتری منعکس می کنند و در نتیجه فضا روشن تر خواهد بود. اما اگر نور آفتاب در محیط می تابد ،بهتر است از کاشی شیشه ای استفاده نکنید چون میزان انعکاس و درخشش زیاد و آزار دهننده می شود.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

رنگ تاثیر زیادی در محیط و روحیه ساکنین دارد. سرامیک و کاشی دستشویی رنگ های بسیار متنوعی دارند به گونه ای که هر رنگی را بخواهید می توانید در آن پیدا کنید. رنگ دیوار بخش وسیعی از نمای ظاهری را شامل می شود به همین دلیل انتخاب رنگ مناسب تاثیر زیادی در جذابیت دکوراسیون دارد. دکوراسیون این بخش مانند سایر بخش های خانه حائز اهمیت است. بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی ،رنگ هایی با تن سرد است ،مانند رنگ های کرم و یخی اگر احساس می کنید با این رنگ فضا سرد و بی روح می شود  می توانید ردیف های خاصی از کاشی را با طرح گل دار و رنگی استفاده کنید.

اگر رنگ های مایل به سفید مانند یخی ،کرمی ،شیری و …را نمی پسندید ، می توانید از صورتی یا آبی کمرنگ استفاده کنید. هر چه رنگ روشن تر باشد و تم رنگی آن ساده تر باشد ، محیط بزرگتر و آرامتر بنظر می رسد. این رنگ ها احساس راحتی و آرامش بیشتری نیز به محیط القا می کنند.

همچنین می توانید از شیر آلات برنزی یا طلایی در کنار رنگ های سرد بهره بگیرید تا علاوه بر ایجاد کنتراست، سردی فضا را نیز بشکند.اگر مایل بودید از رنگ های گرم مانند قرمز ،سبز و قهوه ای در سرویس بهداشتی منزل خود استفاده کنید. حتما در کنار آن از رنگ های طوسی،سفید و کرم استفاده کنید تا تعادل بصری بوجود بیاید. سعی کنید ترکیب رنگ ها را از یک پالت رنگ سه تایی انتخاب و از افزودن رنگ های زیادتر از این جلوگیری کنید.

تعدد رنگ باعث می شود فضا شلوغ بنظر برسد.

انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی کوچک

معمولا در منازل بخصوص هنگامی که متراژ بنا کم باشد سرویس بهداشتی های کوچک نیاز به طراحی هوشمندانه دارد تا بزرگتر بنظر برسد. به همین علت باید هنگام انتخاب رنگ و طرح کاشی و سرامیک و مواردی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد ، دقت زیادی داشت تا کوچک بودن آن به چشم نیاید. اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید باید کاشی و سرامیکی انتخاب کنید که در برگشت و انعکاس نور بهتر عمل کند.

از این رو بهتر است مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک،مدل های صیقلی باشد. برخی از کاشی ها حالتی مات دارند و ممکن است زیبایی خاصی داشته باشند ولی برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. استفاده از کاشی و سرامیک مات باعث می شود تا فضا کوچک تر بنظر برسد.

کاشی مناسب سرویس بهداشتی بزرگ

کاشی های تیره رنگ مانند شکلاتی ،زغالی و سورمه ای برای سرویس بهداشتی های بزرگ توصیه می شود. این رنگ ها جلوه ای مجلل به فضا می بخشند که می توانید با نورپردازی مناسب جلوی تاریک دیده شدن محیط را بگیرید. از طرح های برجسته و خاص نیز می توانید کمک بگیرید .

مراحل نصب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

مراحل نصب کاشی و سرامیک برای واحدهای مسکونی نوساز پس از انجام و اجرای مرحله گچ و خاک و لوله کشی تاسیسیات با اجرای عایق رطوبتی آغاز می شود. در گذشته از قیر گونی برای عایق کاری سرویس بهداشتی استفاده می شد. ولی امروزه این مرحله با استفاده از ایزوگام انجام می شود که بسیار راحت تر و تمیزتر است.

پس از مرحله عایق کاری رطوبتی ،کاشی کاری دیوارها انجام می شود. کاشی کاری دیوارها از کف تا جایی که سقف کاذب قرار می گیرد اجرا می شود. پس از آن نوبت به سنگ گذاری است. در این مرحله کاسه یا سنگ دستشویی ایرانی نصب می شود. و زیر کار آن با آجر و ملات ماسه و سیمان به خوبی پر می شود.

پس از جاسازی سنگ دستشویی نوبت سرامیک کاری کف است. با تمام شدن اجرای سرامیک ،روشویی و دستشویی فرنگی هم نصب می شوند. و در انتها نیز شیرآلات ،کلید و پریز و لامپ ها ،آینه روشویی ،سیفون و …نصب می شوند.

در هنگام خرید و نصب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی  باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1.در ابتدا لازم به یاد آوری است که کاشی و سرامیک هم مانند بسیاری از دیگر محصولات دارای درجه بندی است. در مراحل ساخت و پیش از مرحله بسته بندی کاشی و سرامیک ،کنترل کیفیت انجام می شود. در این بخش اگر هر گونه زدگی ،لکه و … در ظاهر کاشی وجود داشته باشد از درجه کیفیت آن کم می شود. سعی کنید برای پوشش دیوارها و کف سرویس بهداشتی از کاشی های درجه یک استفاده کنید

2.از کاشی های با طرح و رنگ هماهنگ استفاده کنید و سعی کنید کاشی طرح دار و ساده را با هم بکار ببرید.

3.سعی کنید از کاشی های لعاب دار براق استفاده کنید تا زمان کمتری را صرف تمیزکاری آن کنید.

4. از کاشی های با ابعاد بزرگ استفاده کنید تا زیبایی بیشتری حاصل شود و بندکشی کمتری نیاز باشد .

5. برای سرامیک کاری کف و سقف سعی کنید از رنگ های خنثی یا هماهنگ با دیوارها استفاده کنید.

6. بهتر است رنگ های تیره را در کل محیط به کار نبرید ، بلکه بخشی از فضا را به شکل خطوط عمودی یا افقی کاشی کنید . زیرا این کاشی ها لکه های آب را نشان می دهند.

7. هنگام انتخاب کاشی ، یک کاشی را به عنوان نمونه کنار شیر آلات،پرده حمام،سنگ روشویی و وان قرار دهید تا ترکیب رنگ آن ها را به خوبی مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

تمامی حقوق این سایت متعلق به کاشی پالاس می باشد.طراحی و بهینه سازی با   در mojtabashaker.com